  • CTZ3E-10A-W5-PR
CTZ3E-10A-W5-PR
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3E-10A-W5-PR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CTZ3E-10A-W5-PR
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3E-10A-W5-PR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    10pF
  • Capacitance-Min
    2.5pF
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm