  • CVCO55BE-1690-2062
CVCO55BE-1690-2062
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-1690-2062
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-1690-2062
Package:
16-QFN, Variant
Description:
OSC VCO 1690-2062MHZ SMD .5X.5
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-1690-2062
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.062GHz
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    1690MHz~2062MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1876MHz
  • Icc Max
    20mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -96
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -22
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~5V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    6
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm