  • CVCO55CXT-6250-6250
CVCO55CXT-6250-6250
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CXT-6250-6250
HK JDW NO:
198-CVCO55CXT-6250-6250
Package:
16-QFN, Variant
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CXT-6250-6250
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    CVCO55CXT
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency - Cutoff or Center
    6250MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -93
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -30
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    4 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    20
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm