  • CVCO55BE-2300-2450
CVCO55BE-2300-2450
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2300-2450
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2300-2450
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2375MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2300-2450
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.45GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    2300MHz~2450MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2375MHz
  • Icc Max
    29mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    4 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    4
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm