  • CVCO55CL-0600-0660
CVCO55CL-0600-0660
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CL-0600-0660
HK JDW NO:
198-CVCO55CL-0600-0660
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CL-0600-0660
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency Range
    600MHz~660MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    630MHz
  • Icc Max
    10mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -105
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    2.5 ±2.5
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.150 3.81mm