  • CVCO55CC-1680-1680
CVCO55CC-1680-1680
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-1680-1680
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-1680-1680
Description:
VCO 1680MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-1680-1680
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    1.68GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency - Cutoff or Center
    1680MHz
  • Icc Max
    20mA (Typ)
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -117
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    2.5 ±2.5
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm