  • CVCO55CC-2990-3400
CVCO55CC-2990-3400
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2990-3400
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2990-3400
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2990-3400
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    3.4GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2990MHz~3400MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3195MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -102
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -10 (Max)
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~22V
  • Power (dBm)
    0 ±4
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm