  • CVCO55CC-2039-2283
CVCO55CC-2039-2283
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2039-2283
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2039-2283
Description:
VCO 2161MHZ 0.1-16V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2039-2283
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.283GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    2039MHz~2283MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2161MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -103
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.1V~16V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm