  • CW00558K50JB12
CW00558K50JB12
advertisement
Manufacturer No:
CW00558K50JB12
HK JDW NO:
866-CW00558K50JB12
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 58.5kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW00558K50JB12
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    58.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm