  • CW010280R0KE12
CW010280R0KE12
advertisement
Manufacturer No:
CW010280R0KE12
HK JDW NO:
873-CW010280R0KE12
Datasheet:
CW010280R0KE12
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 280Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010280R0KE12
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    280Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    9.52mm