  • CW02C1R740JS7014
CW02C1R740JS7014
advertisement
Manufacturer No:
CW02C1R740JS7014
HK JDW NO:
866-CW02C1R740JS7014
Description:
Through Hole 1.74Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02C1R740JS7014
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.74Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm