  • CW1/2R1200KE70
CW1/2R1200KE70
advertisement
Manufacturer No:
CW1/2R1200KE70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW1/2R1200KE70
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW1/2R1200KE70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    120mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    7.14mm