  • CWR11NH105JB
CWR11NH105JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NH105JB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR11NH105JB
Package:
Molded
Datasheet:
CWR11NH105JB
Description:
1μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NH105JB
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm