  • CWR16HB336JCFA/PR
CWR16HB336JCFA/PR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HB336JCFA/PR
HK JDW NO:
866-CWR16HB336JCFA/PR
Package:
F
Datasheet:
Description:
33μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Tape & Reel F
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HB336JCFA/PR
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm