  • CWR16HC336KBGA/PR
CWR16HC336KBGA/PR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16HC336KBGA/PR
HK JDW NO:
866-CWR16HC336KBGA/PR
Package:
G
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Tape & Reel G
Step5Bar-code shipping tag
CWR16HC336KBGA/PR
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead - hot dipped - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    2711
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm