  • CY62157EV30LL-45ZXI
CY62157EV30LL-45ZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62157EV30LL-45ZXI
HK JDW NO:
217-CY62157EV30LL-45ZXI
Package:
48-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Description:
Surface Mount MoBL® 48 Pin Memory IC MoBL® Series CY62157 8 Mb kb 25mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 9488
Step5Bar-code shipping tag
CY62157EV30LL-45ZXI
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2001
  • Series
    MoBL®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.2V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    45GHz
  • Base Part Number
    CY62157
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.2V
  • Memory Size
    8Mb 512K x 16
  • Nominal Supply Current
    25mA