  • D102K25Y5PL6TL5R
D102K25Y5PL6TL5R
advertisement
Manufacturer No:
D102K25Y5PL6TL5R
HK JDW NO:
886-D102K25Y5PL6TL5R
Datasheet:
D102K25Y5PL6TL5R
Description:
D 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D102K25Y5PL6TL5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm