  • D331G47U2JH6UJ5R
D331G47U2JH6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D331G47U2JH6UJ5R
HK JDW NO:
886-D331G47U2JH6UJ5R
Datasheet:
D331G47U2JH6UJ5R
Description:
D 330pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.472Dia 12.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D331G47U2JH6UJ5R
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4714
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    12mm
  • Length
    12mm