  • D680J20SL0H6UJ5R
D680J20SL0H6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D680J20SL0H6UJ5R
HK JDW NO:
886-D680J20SL0H6UJ5R
Datasheet:
D680J20SL0H6UJ5R
Description:
D 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D680J20SL0H6UJ5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2016
  • Height
    5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm