  • DCP4I051006GD2KSC9
DCP4I051006GD2KSC9
advertisement
Manufacturer No:
DCP4I051006GD2KSC9
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-DCP4I051006GD2KSC9
Package:
Description:
Cap Film 10uF 600V PP 10% (31.5 X 17 X 29mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.011 Ohm 105°C Automotive Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCP4I051006GD2KSC9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    80
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Power Film
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    600VDC