  • DPC-20-220B14
DPC-20-220B14
advertisement
Manufacturer No:
DPC-20-220B14
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-DPC-20-220B14
Package:
Datasheet:
DPC-20-220B14
Description:
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-20-220B14
  • Published
    2009
  • Series
    PC Plug-In
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx31.75mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Laminated Core
  • Additional Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • HTS Code
  • Power Rating
    4.4W
  • Max Power Dissipation
    4.4W
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    L41.27XB31.75XH34.92 (mm)
  • Max Output Current
    220mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 440mA Series 220mA
  • Power - Max
    4.4VA
  • Output Voltage 1
    10V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Output Voltage 2
    10V
  • VA Rating
    4.4 VA
  • Height
    1.375mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.27mm
  • Width
    31.75mm