  • DPC-230-5B45
DPC-230-5B45
advertisement
Manufacturer No:
DPC-230-5B45
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-DPC-230-5B45
Package:
Datasheet:
DPC-230-5B45
Description:
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-230-5B45
  • Max Power Dissipation
    1.2W
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    L34.92XB28.57XH30.18 (mm)
  • Max Output Current
    5mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 10mA Series 5mA
  • Power - Max
    1.2VA
  • Output Voltage 1
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Output Voltage 2
    115V
  • VA Rating
    1.2 VA
  • Height
    1.188mm
  • Height Seated (Max)
    30.18mm
  • Length
    34.92mm
  • Width
    28.57mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    0.188lb 85.28g
  • Series
    PC Plug-In
  • Size / Dimension
    34.93mm Lx28.58mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Laminated Core
  • Additional Feature
    PARALLEL CONNECTED
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.2W