  • DQ25SC16-04
DQ25SC16-04
advertisement
Manufacturer No:
DQ25SC16-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-DQ25SC16-04
Package:
Datasheet:
Description:
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 90.7DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DQ25SC16-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Titanium, Treated
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    DQ
  • Size / Dimension
    2.559Dia 65.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    3.73Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    1369.53Hz
  • Frequency Range
    2.5kHz~20kHz
  • Power - Rated
    100W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    90.70
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    1.106 28.10mm