  • DRA73-820-R
DRA73-820-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA73-820-R
HK JDW NO:
255-DRA73-820-R
Datasheet:
DRA73-820-R
Step5Bar-code shipping tag
DRA73-820-R
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.299W 7.60mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    731mA
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    731mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    530mOhm
  • Current
    200mA
  • Max DC Current
    731mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    851mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    731mA
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.55mm
  • Length
    7.6mm
  • Width
    7.5946mm