  • DSPIC33EP512GM310-H/PF
DSPIC33EP512GM310-H/PF
advertisement
Manufacturer No:
DSPIC33EP512GM310-H/PF
HK JDW NO:
536-DSPIC33EP512GM310-H/PF
Package:
100-TQFP
Description:
512KB 170K x 24 FLASH dsPIC 16-Bit Microcontroller Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP Series DSPIC33EP512GM310 100 Pin 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 5726
Step5Bar-code shipping tag
DSPIC33EP512GM310-H/PF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Base Part Number
    DSPIC33EP512GM310
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, SPI, UART
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V