  • DT1351-470M
DT1351-470M
advertisement
Manufacturer No:
DT1351-470M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DT1351-470M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
DT1351-470M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    10.1092mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10.1mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Height
    5.1mm
  • Height Seated (Max)
    5.1054mm
  • Length
    12.954mm