  • E1225M24BT-FSR
E1225M24BT-FSR
advertisement
Manufacturer No:
E1225M24BT-FSR
HK JDW NO:
528-E1225M24BT-FSR
Package:
Datasheet:
E1225M24BT-FSR
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
E1225M24BT-FSR
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • RPM
    2200 RPM
  • Air Flow
    67.0 CFM (1.88m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.180 in H2O (45.0 Pa)