  • E32D500LPN303TDA5N
E32D500LPN303TDA5N
advertisement
Manufacturer No:
E32D500LPN303TDA5N
HK JDW NO:
856-E32D500LPN303TDA5N
Description:
U32D 30000μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D500LPN303TDA5N
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    30000μF
  • Lead Pitch
    28.575mm
  • Lead Spacing
    1.125 28.58mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm