  • E32D630HPN103MA67M
E32D630HPN103MA67M
advertisement
Manufacturer No:
E32D630HPN103MA67M
HK JDW NO:
856-E32D630HPN103MA67M
Description:
U32D 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 7.36A 1.375Dia 34.93mm -40°C~105°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D630HPN103MA67M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.375Dia 34.93mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10000μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23.9mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    7.36A
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.36A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    8.9792A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    2.625 66.68mm