  • E32D630HPN104MDE3M
E32D630HPN104MDE3M
advertisement
Manufacturer No:
E32D630HPN104MDE3M
HK JDW NO:
856-E32D630HPN104MDE3M
Description:
U32D 100000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 32.23A 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D630HPN104MDE3M
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    100000μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    28.575mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.2mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.125 28.58mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    32.23A
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    32.23A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    36.0976A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    5.625 142.88mm