  • E36D451LPN821TC92N
E36D451LPN821TC92N
advertisement
Manufacturer No:
E36D451LPN821TC92N
HK JDW NO:
856-E36D451LPN821TC92N
Description:
U36D 820μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.000Dia 50.80mm -40°C~85°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E36D451LPN821TC92N
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.000Dia 50.80mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    22.225mm
  • Lead Spacing
    0.875 22.22mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    3.625 92.08mm