  • E37X451CPN332ME92M
E37X451CPN332ME92M
advertisement
Manufacturer No:
E37X451CPN332ME92M
HK JDW NO:
856-E37X451CPN332ME92M
Description:
U37X 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 10.6A 3.000Dia 76.20mm -40°C~85°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E37X451CPN332ME92M
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    31.8008mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    10.6A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    10.6A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    14.946A @ 10kHz
  • Diameter
    76.2mm
  • Height
    76.2mm
  • Height Seated (Max)
    3.661 93.00mm