  • E82D500VNN103MA35T
E82D500VNN103MA35T
advertisement
Manufacturer No:
E82D500VNN103MA35T
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E82D500VNN103MA35T
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
82D 10000μF Capacitor ±20% Bulk 5.9A -40°C~85°C Polar Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
E82D500VNN103MA35T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    82D
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28.9mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    5.9A