  • E91F421VND102MB80T
E91F421VND102MB80T
advertisement
Manufacturer No:
E91F421VND102MB80T
HK JDW NO:
856-E91F421VND102MB80T
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Description:
U91F 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.5A 1.575Dia 40.00mm -25°C~105°C Polar 22.5044mm Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
E91F421VND102MB80T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    1000μF
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    88mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.5A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.435A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    3.248 82.50mm