  • EEH-AZA1V221B
EEH-AZA1V221B
advertisement
Manufacturer No:
EEH-AZA1V221B
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EEH-AZA1V221B
Package:
Datasheet:
EEH-AZA1V221B
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 220uF 35VDC 20% (10 X 9.5mm) Radial 5mm 0.02 Ohm 2500mA 10000h 105°C Automotive Tape and Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEH-AZA1V221B
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1.251
  • Packaging
    Tape and Box
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer Hybrid
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35VDC