  • EKMG201ELL471MM40S
EKMG201ELL471MM40S
advertisement
Manufacturer No:
EKMG201ELL471MM40S
HK JDW NO:
856-EKMG201ELL471MM40S
Package:
Radial, Can
Description:
KMG 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKMG201ELL471MM40S
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KMG
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.634 41.50mm