  • EKMH101VSN332MQ50S
EKMH101VSN332MQ50S
advertisement
Manufacturer No:
EKMH101VSN332MQ50S
HK JDW NO:
856-EKMH101VSN332MQ50S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMH 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH101VSN332MQ50S
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KMH
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    25.4mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm