  • EKMH401VNN450MP25S
EKMH401VNN450MP25S
advertisement
Manufacturer No:
EKMH401VNN450MP25S
HK JDW NO:
856-EKMH401VNN450MP25S
Description:
KMH 45μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH401VNN450MP25S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    KMH
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    45μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm