  • EKMH6R3VSN223MP35T
EKMH6R3VSN223MP35T
advertisement
Manufacturer No:
EKMH6R3VSN223MP35T
HK JDW NO:
856-EKMH6R3VSN223MP35T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMH 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.23A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH6R3VSN223MP35T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KMH
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.23A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.23A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.4084A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.378 35.00mm