  • EKMM221VSN222MA60S
EKMM221VSN222MA60S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM221VSN222MA60S
HK JDW NO:
856-EKMM221VSN222MA60S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMM 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.23A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM221VSN222MA60S
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    KMM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    113mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.23A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.23A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.345A @ 50kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    2.441 62.00mm