  • EKMM351VND122MA80T
EKMM351VND122MA80T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM351VND122MA80T
HK JDW NO:
856-EKMM351VND122MA80T
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Description:
KMM 1200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 22.5044mm Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
EKMM351VND122MA80T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    KMM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1200μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    3.228 82.00mm