  • EKMM401VSN680MQ20S
EKMM401VSN680MQ20S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM401VSN680MQ20S
HK JDW NO:
856-EKMM401VSN680MQ20S
Description:
KMM 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 460mA 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 205
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKMM401VSN680MQ20S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.656Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    460mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    460mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    657.8mA @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm