  • EKMM421VSN471MA45T
EKMM421VSN471MA45T
advertisement
Manufacturer No:
EKMM421VSN471MA45T
HK JDW NO:
856-EKMM421VSN471MA45T
Description:
KMM 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.9A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMM421VSN471MA45T
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    705mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.9A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.9A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.717A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm