  • EKMZ451VSN391MQ45S
EKMZ451VSN391MQ45S
advertisement
Manufacturer No:
EKMZ451VSN391MQ45S
HK JDW NO:
856-EKMZ451VSN391MQ45S
Description:
KMZ 390μF Capacitor ±20% Box Through Hole 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 803
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKMZ451VSN391MQ45S
  • Packaging
    Box
  • Series
    KMZ
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.67A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.388A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.870 47.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C