  • EKZN350ELL101MF11D
EKZN350ELL101MF11D
advertisement
Manufacturer No:
EKZN350ELL101MF11D
HK JDW NO:
856-EKZN350ELL101MF11D
Description:
KZN 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 700mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5840
Step5Bar-code shipping tag
EKZN350ELL101MF11D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    700mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    170mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    280mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    700mA @ 100kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm