  • ELE-500ELL101MHB5D
ELE-500ELL101MHB5D
advertisement
Manufacturer No:
ELE-500ELL101MHB5D
HK JDW NO:
856-ELE-500ELL101MHB5D
Description:
LE 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2208
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELE-500ELL101MHB5D
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    189mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    270mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm