  • ELF-15N011A
ELF-15N011A
advertisement
Manufacturer No:
ELF-15N011A
HK JDW NO:
590-ELF-15N011A
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
ELF-15N011A
Description:
COMMON MODE CHOKE 1.1A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELF-15N011A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    N
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.894W 15.00mmx22.70mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Rated Current
    1.1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    308mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    1.1A
  • Width
    15mm
  • Height (Max)
    0.886 22.50mm