  • ELG-75-42D2
ELG-75-42D2
advertisement
Manufacturer No:
ELG-75-42D2
HK JDW NO:
495-ELG-75-42D2
Package:
Datasheet:
ELG-75-42D2
Step5Bar-code shipping tag
ELG-75-42D2
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ELG-75 (75W)
  • Size / Dimension
    6.14Lx2.48W x 1.40 H 156.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    76W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.8A
  • Voltage - Output
    21V~42V