  • ELJ-NA56NMF
ELJ-NA56NMF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-NA56NMF
HK JDW NO:
590-ELJ-NA56NMF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-NA56NMF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-NA56NMF
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Series
    NA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    420mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    56nH
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm