  • ELJ-QF36NJF
ELJ-QF36NJF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF36NJF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF36NJF
Datasheet:
ELJ-QF36NJF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF36NJF
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    36nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm Max
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Inductance Tolerance
    5%